Půjčky na směnku

Co jsou to půjčky na směnku? K jakému účelu jsou určeny a pro koho jsou vlastně určeny? Půjčky na směnku jsou prakticky jinými slovy úvěry, které jsou zajištěny takzvanou směnkou. V praxi to znamená, že klient nebankovní instituci, žádající o úvěr podepíše kromě samotné úvěrové smlouvy také směnku na požadovanou částku. Tato forma půjčky je v dnešní době jednou z nejdostupnějších, a to z různých důvodů.

Jedním z hlavních důvodů jsou podmínky, které musí potencionální klient finanční instituce splnit. V tomto případě totiž není vyžadováno tolik osobních informací od žadatele. Z toho vyplívá, že půjčky na směnku jsou mnohými z nás oblíbené, a to právě pro svoji dostupnost, rychlost a hlavně jednoduchost.

Co je to směnka a jaký je její význam

Jak jsme již nastínili výše, směnka je prakticky cenný papír, který je běžně obchodovatelný a svému majiteli dává páky domáhat se po dlužníkovi zaplacení částky, uvedené na směnce a zároveň i v úvěrové smlouvě, úzce se směnkou související. Směnku lze jinými slovy nazvat velice efektivním a funkčním nástrojem.

Co tedy již víme. Půjčky na směnku jsou zajištěny pomocí směnky. Zároveň žadatel uzavírá smlouvu a poskytnutí úvěru. Tento typ půjčky se řadí do skupiny takzvaných neúčelových půjček. Jinými slovy to znamená, že poskytnuté peníze nemusí být použity pouze na jednu věc nebo činnost.

Jaké jsou výhody a nevýhody půjčky na směnku

Mezi hlavní výhody půjčky na směnku rozhodně patří a neměly by být opomenuty nástroje, jako je vymahatelnost, zkrátka právo dostat své peníze zpět. Jistě, tato výhoda se více či méně vztahuje a platí pro poskytovatele finančních úvěrů, tedy nebankovní instituce. Na druhou stranu je to ale také motivace i pro dlužníka, aby svůj dluh splatil v dohodnutém časovém termínu, který byl předem domluvený.

Klient nebankovní instituce může nacházet výhody především v tom, jak rychle lze půjčku získat, a to bez větších komplikací, skrývajících se v osobních dotazech ze strany finanční instituce. Půjčky na směnku jsou velice rychlé, peníze získáte prakticky během několika málo minut od podpisu smlouvy.

Nevýhody půjčky na směnku se skrývají hlavně v RPSN. Tedy v roční procentuální sazbě nákladů. Jinými slovy to znamená, že klient finanční instituce zaplatí díky vyšší úrokové sazbě více, než si na začátku půjčil. Do tohoto rizika ale klient jde a je s ním obeznámen na samotném začátku, tedy před podpisem smlouvy.

Je ale pravdou, že tyto informace, týkající se výše úrokové sazby bývají opravdu napsány drobným písmem, mnohdy opravdu nečitelným. Proto Vám radíme, důkladně si smlouvu pročtěte, především pak pasáže, které by měly obsahovat informace o úrokové sazbě, jinými slovy o RPSN.

Věříme, že Vám naše informace pomohou při získání lepšího úvěru a peněz, které Vám budou k prospěchu.

Půjčky ihned
Okamžité řešení nepříjemné finanční situace lze řešit půjčkou, která je vyplácena okamžitě. Výše splátek, splátkový kalendář lze dohodnout podle potřeb klienta. Půjčky lze využít například na pořízení vybavení domácnosti.

Půjčky bez registru
Registr úvěrovaných je jedním z hlavních součástí finančního trhu. Většina žadatelů o půjčku je v tomto registru pečlivě prověřována. Avšak na finančním trhu působí firmy, které se specializují na úvěry bez nahlížení do registru.

Hotovostní půjčka
Hledáte půjčku, která by Vám umožnila získat peníze v hotovosti. Na finančním trhu jsou společnosti, které se na tento typ úvěrů zaměřují. Výše splátek je dohodnuta na základě žádosti klienta. Půjčku lze využít na cokoliv.

Půjčky pro ženy na MD
Půjčka bez doložení příjmu s odkladem splatnosti bývá často určena i pro skupinou jakou jsou matky na mateřské dovolené. Půjčky jsou podle částky i bez zajištění ručitelem nebo zástavou majetku. Splátky jsou individuální.

Půjčka bez doložení příjmu
Půjčka bez doložení příjmu je současný finanční produkt, který umožňuje získat rychle finanční prostředky na cokoliv v hotovosti nebo převodem na účet. Žadatel o půjčku si určuje výše splátek podle svých finančních možností.

Půjčka pro nezaměstnané
Získat půjčku při zaměstnaní, kde je možnost dokladovat příjem žadatele je podstatně jednodušší, než když jste přišli o zaměstnání. Avšak na finančním trhu jsou produkty, které zohledňují skutečnost, že jste nezaměstnaní.

Úvěry
Chcete studovat na univerzitě a potřebujte peníze na školné. I v tomto případě je možné využít financování úvěrem, který je speciálně určen pro financování studia na vysoké škole s odkladem splácení až po ukončení.

Půjčky
Jaké půjčky jsou výhodné a které naopak nevýhodné. Před uzavřením půjčky je dobré najít reference na poskytovatele půjčky. Čas strávený hledáním se vyplatí, než abyste se dostali zbytečně do finančních problémů.